Odnowa w Duchu Świętym

Spotkania Odnowy w Duchu Świętym, odbywają się w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkania trwają do godz. 20.00
Prowadząca spotkania: p. Beata Malec.
Opiekun: ks. Jan Ożóg.

Zapraszamy również do udziału we Mszy Świętej na godzinę 18.00, która przygotowuje Odnowa w każdy wtorek.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
„PRZYMIERZE”

I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia. Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego w owych dniach. (Jl 3, 1-2)

Wspólnota ma charakter otwarty – można włączyć się w dowolnym momencie i na czas wybrany przez siebie, choć oczywiście wskazane jest systematyczne uczestnictwo w spotkaniach, aby wzrastać w Wierze, Nadziei i Miłości. Brak ograniczeń wiekowych. Z radością powitamy każdego, kto pragnie pogłębić swą relację z Bogiem i doświadczyć wspólnoty podobnych sobie ludzi poszukujących Pana.

Spotkania wspólnoty odbywają się we WTORKI- po wspólnej Eucharystii o godz. 18.00 w Kaplicy Adoracji Kościoła pw. MB Częstochowskiej w Lubinie.  

ZAPRASZAMY, zwłaszcza ludzi młodych!

Wspólnota powstała w nurcie charyzmatycznego ruchu katolickiej odnowy wiary otwartego na nowy powiew Ducha Świętego we współczesnym świecie. Naszym celem jest odczytywanie co mówi Duch do Kościoła i radosne odpowiadanie na to wezwanie w życiu prywatnym i wspólnotowym.

Informacje:

Na przełomie 2019 i 2020 r. miało miejsce Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, które ma na celu przypomnieć ludziom o miłości Boga, o grzechu, o zbawieniu i zachęcić do przyjęcia Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Wspólna modlitwa, katecheza, codzienne rozważanie fragmentów Biblii i dzielenie się swoimi przemyśleniami w małej grupce prowadzonej przez animatora jest przygotowaniem do modlitwy o świadome przyjęcie darów Ducha Świętego. Dla większości uczestników jest to znaczące przeżycie i rozpoczęcie nowej drogi życia z Bogiem. Jest to naturalny sposób włączenia się w lokalną wspólnotę. Zapraszamy!

Życie grupy:

Dzień Skupienia w Twardogórze

Dnia 04.09.2021r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przeżywała jednodniowe rekolekcje wraz z dniem skupienia, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze pod przewodnictwem salezjanina ks. Marcina Nesterowicza.

Tematem tego dnia skupienia było ”Słowo Boże, a moje życie” oraz „ Odnowa dar dany i zadany”.

Wstępem rekolekcji było zawiązanie Wspólnoty, po czym ks. Marcin opowiedział historię Bazyliki oraz losy figury M.B. Wspomożycielki Wiernych w czasie II Wojny Światowej.

Całość dopełniła projekcja filmu, który doglądnęliśmy wysłuchawszy całej historii związanej z cudownym ocaleniem figury.

Na dalszy program złożyła się Uroczysta Msza Święta prowadzona przez ks. Marcina i naszego opiekuna ks. Jana wraz z konferencją wygłoszoną przez ks. Marcina.

Po Mszy Świętej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z ks. Marcinem, po których wrócił do swoich parafialnych obowiązków.

Potem czekał na nas wspólny obiad, przerwa na kawę i ciasto na  którą złożyła się pełna serdeczności atmosfera całej Wspólnoty. Wspaniale przygotowana Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji ukierunkowała nas i otworzyła na słuchanie Pana Boga. Po czym w godzinie Miłosierdzia odmówiliśmy wraz z mieszkańcami Twardogóry Koronkę w której podziękowaliśmy Panu za Dar jedności i osobiste spotkanie z Jezusem.

                Ubogaceni treściami i przeżyciami tego dnia, wdzięczni Panu Bogu i organizatorom spotkania, będziemy starali się słuchać Boga w naszej codzienności i dzielić się Nim z innymi.

Chwała Panu na dar Wspólnoty!

” Spotkanie w dniu 24 czerwca 2021r.”

    Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie wspólnoty rozpoczęliśmy Eucharystią, a następnie – było spotkanie Imieninowe Ks. Jana Ożóga(naszego opiekuna). Podziękowaliśmy Ks. Janowi za Jego obecność z nami przez cały rok, za wspólną modlitwę i prowadzenie duchowe naszej grupy. Jeszcze raz życzymy Ks. Janie  Błogosławieństwa Bożego oraz wielu Łask Bożych, Darów Ducha Świętego i Opieki Matki Bożej.
      Wznowienie spotkań we wrześniu. Serdecznie zapraszamy Wszystkich chętnych i życzymy miłych i spokojnych wakacji spędzonych w Duchu Świętym. Amen.

Wybory lidera Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym ” Przymierze”

Wieczorne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w czwartek 27 maja 2021r. miało szczególny charakter. Podczas tego spotkania miały miejsce wybory lidera grupy. Wspólnota wyłoniła dwóch kandydatów na nowego lidera – Siostrę Bogusławę Zielińską oraz Siostrę Beatę Malec.

NAD CAŁOŚCIĄ PRZEBIEGU GŁOSOWANIA CZUWAŁ PASTERZ WSPÓLNOTY Ks. JAN OŻÓG.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą uwielbienia oraz dziękczynienia. Wspólnota modliła się także o siły, moc i mądrość na czas wyborów.

Potem nadszedł moment gdy przystąpiliśmy do głosowania. Uprawnionych do głosowania było 17 członków. Po zebraniu wypełnionych kart do głosowania rozpoczęło się liczenie głosów.
W pierwszej turze obie kandydatki otrzymały: Siostra Bogusława Zielińska – 4 głosy, Siostra Beata Malec – 13 głosów. Wybrana została Siostra Beata Malec, która przez najbliższy rok pełnić będzie funkcję lidera naszej Odnowy. Kolejnym ważnym momentem spotkania była modlitwa wstawiennicza wszystkich obecnych nad nowym liderem.
Gratulujemy i prosimy o Łaski na drodze nowej posługi.

Nasza wspólnota spotyka się w czwartki po Mszy Św. wieczornej. Tym razem 11.02.2021r. W “Tłusty Czwartek” był czas na degustację pączków i dzielenie się życiem.
Bracie i siostro, jeżeli pragniesz poznawać Jezusa, uwielbiać Go, to zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18:45 do salki rycerskiej nad zakrystią. Zaczynamy wspólną Eucharystią o godz. 18:00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Dnia 25.06.2020r. nasza Grupa Odnowy w Duchu Św. zakończyła spotkania formacyjne na okres wakacji. Spotkanie pożegnalne odbyło się w salce parafialnej, gdzie jednocześnie obchodziliśmy imieniny naszych Kapłanów- Solenizantów Ks. Janów. W tej miłej atmosferze w której zaszczycił nas także Ks. Marek. Czas nam upłynął przy słodkościach, kawie i akompaniamencie gitary na której przygrywał nasz brat Zbyszek.

Z utęsknieniem czekamy na wznowienie spotkań we wrześniu. Na które, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.Miłych wakacji spędzonych z Panem Bogiem. Amen.

W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 11.06.2020 r. NASZA GRUPA PROWADZIŁA W KOŚCIELE ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU… W TYM PIĘKNYM CZASIE WIELBILIŚMY PANA PROWADZENI PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO. To był czas budowania więzi z Bogiem.

To narzędzie pracy nad naszym wzrostem duchowym, adorować bowiem- znaczy nasłuchiwać Jego głosu, dostrajać się do woli Bożej i nią żyć.

Kochani. Jeśli naprawdę chcecie wzrastać w miłości, powróćcie do Eucharystii, powróćcie do Adoracji eucharystycznej. Trzeba nam tkać życic wokół Eucharystii, utkwić wzrok w Nim który jest Światłem!

Dnia 23.01.2020 r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św. spotkała się przy wspólnym stole, aby jeszcze raz zatrzymać się przy tajemnicy Narodzenia Syna Bożego w betlejemskiej szopce. Na samym początku spotkania odczytano fragment Pisma Świętego, a ksiądz Jan Ożóg przypomniał zgromadzonym o tajemnicy czasu w kontekście narodzin Mesjasza. Następnie, wszyscy obecni podzielili się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. W tym dniu także uczciliśmy Roczek Anulki-córeczki Kasi oraz imieniny Mariusza.

W SOBOTĘ 26 PAŹDZIERNIKA 2019 r., ODNOWA W DUCHU ŚW. ’’PRZYMIERZE’’ ,przeżywała wspólnotowy ‘’DZIEŃ SKUPIENIA’’ w parafii WROCISŁAWICE filia BUKÓWEK. Zarówno otoczenie oraz Kościół pw. Św. Jerzego , sprzyjały wyciszeniu i modlitwie.

PRZEWODNIKIEM I PASTERZEM był Nasz opiekun ks. JAN OŻÓG.

Celem dnia skupienia było osobiste wyciszenie , modlitewne skupienie i wysłuchanie nauk kapłana. Pod przewodnictwem ks. Jana przeżyliśmy Mszę Św., podczas której mogliśmy przyjąć Pana Jezusa. Był też czas na przebywanie sam na sam z Bogiem podczas cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu i oddawanie Najwyższemu przyszłości Naszej Wspólnoty .Powierzyliśmy Duchowi Św. nasze wątpliwości aby otrzymać pewność wiary , bo z Nim nie ma rzeczy niemożliwych. A Jezus dotykał naszych serc i wylewał zdroje Łask . W trakcie Adoracji wspólnie odmówiliśmy Różaniec Święty.

Potem czekał na nas wspólny obiad . Był także czas na relaks przy kawie i cieście.

W Godzinie Miłosierdzia wspólnie odmówiliśmy Koronkę . na świeżym powietrzu w ogrodzie pełnym darów natury jesieni.

Ponownie zgromadziliśmy Się i wysłuchaliśmy konferencji Księdza o modlitwie z Pismem Świętym , o darach Duch Św., aby potem uwielbiać Boga w modlitwach i pieśniach pełnych dziękczynienia i uwielbienia.

Ubogaceni Słowem Bożym , Światłem Ducha Św., i wzrostem duchowym wróciliśmy do Lubina , by podjąć się codziennych obowiązków z nowymi siłami i optymizmem.

CHWAŁA PANU ZA DAR WSPÓLNOTY.