Odnowa w Duchu Świętym

Spotkania Odnowy w Duchu Świętym, odbywają się w każde czwartki po wieczornej Mszy św. w Salce rycerskiej. Spotkania trwają do godz. 20.00
Prowadząca spotkania: p. Beata Malec.
Opiekun: ks. Jan Ożóg.

Zapraszamy również do udziału we Mszy Świętej na godzinę 18.00, która przygotowuje Odnowa w każdy czwartek (poza I Czwartkiem miesiąca przygotowywana przez Liturgiczne Służbę Ołtarza).

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
„PRZYMIERZE”

I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia. Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego w owych dniach. (Jl 3, 1-2)

Wspólnota ma charakter otwarty – można włączyć się w dowolnym momencie i na czas wybrany przez siebie, choć oczywiście wskazane jest systematyczne uczestnictwo w spotkaniach, aby wzrastać w Wierze, Nadziei i Miłości. Brak ograniczeń wiekowych. Z radością powitamy każdego, kto pragnie pogłębić swą relację z Bogiem i doświadczyć wspólnoty podobnych sobie ludzi poszukujących Pana.

Spotkania wspólnoty odbywają się w CZWARTKI- po wspólnej Eucharystii o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej Kościoła pw. MB Częstochowskiej w Lubinie.  

ZAPRASZAMY, zwłaszcza ludzi młodych!

Wspólnota powstała w nurcie charyzmatycznego ruchu katolickiej odnowy wiary otwartego na nowy powiew Ducha Świętego we współczesnym świecie. Naszym celem jest odczytywanie co mówi Duch do Kościoła i radosne odpowiadanie na to wezwanie w życiu prywatnym i wspólnotowym.

Informacje:

Na przełomie 2019 i 2020 r. miało miejsce Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, które ma na celu przypomnieć ludziom o miłości Boga, o grzechu, o zbawieniu i zachęcić do przyjęcia Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Wspólna modlitwa, katecheza, codzienne rozważanie fragmentów Biblii i dzielenie się swoimi przemyśleniami w małej grupce prowadzonej przez animatora jest przygotowaniem do modlitwy o świadome przyjęcie darów Ducha Świętego. Dla większości uczestników jest to znaczące przeżycie i rozpoczęcie nowej drogi życia z Bogiem. Jest to naturalny sposób włączenia się w lokalną wspólnotę. Zapraszamy!

Życie grupy:

Nasza wspólnota spotyka się w czwartki po Mszy Św. wieczornej. Tym razem 11.02.2021r. W “Tłusty Czwartek” był czas na degustację pączków i dzielenie się życiem.
Bracie i siostro, jeżeli pragniesz poznawać Jezusa, uwielbiać Go, to zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18:45 do salki rycerskiej nad zakrystią. Zaczynamy wspólną Eucharystią o godz. 18:00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Dnia 25.06.2020r. nasza Grupa Odnowy w Duchu Św. zakończyła spotkania formacyjne na okres wakacji. Spotkanie pożegnalne odbyło się w salce parafialnej, gdzie jednocześnie obchodziliśmy imieniny naszych Kapłanów- Solenizantów Ks. Janów. W tej miłej atmosferze w której zaszczycił nas także Ks. Marek. Czas nam upłynął przy słodkościach, kawie i akompaniamencie gitary na której przygrywał nasz brat Zbyszek.

Z utęsknieniem czekamy na wznowienie spotkań we wrześniu. Na które, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.Miłych wakacji spędzonych z Panem Bogiem. Amen.

W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 11.06.2020 r. NASZA GRUPA PROWADZIŁA W KOŚCIELE ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU… W TYM PIĘKNYM CZASIE WIELBILIŚMY PANA PROWADZENI PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO. To był czas budowania więzi z Bogiem.

To narzędzie pracy nad naszym wzrostem duchowym, adorować bowiem- znaczy nasłuchiwać Jego głosu, dostrajać się do woli Bożej i nią żyć.

Kochani. Jeśli naprawdę chcecie wzrastać w miłości, powróćcie do Eucharystii, powróćcie do Adoracji eucharystycznej. Trzeba nam tkać życic wokół Eucharystii, utkwić wzrok w Nim który jest Światłem!

Dnia 23.01.2020 r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św. spotkała się przy wspólnym stole, aby jeszcze raz zatrzymać się przy tajemnicy Narodzenia Syna Bożego w betlejemskiej szopce. Na samym początku spotkania odczytano fragment Pisma Świętego, a ksiądz Jan Ożóg przypomniał zgromadzonym o tajemnicy czasu w kontekście narodzin Mesjasza. Następnie, wszyscy obecni podzielili się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. W tym dniu także uczciliśmy Roczek Anulki-córeczki Kasi oraz imieniny Mariusza.

W SOBOTĘ 26 PAŹDZIERNIKA 2019 r., ODNOWA W DUCHU ŚW. ’’PRZYMIERZE’’ ,przeżywała wspólnotowy ‘’DZIEŃ SKUPIENIA’’ w parafii WROCISŁAWICE filia BUKÓWEK. Zarówno otoczenie oraz Kościół pw. Św. Jerzego , sprzyjały wyciszeniu i modlitwie.

PRZEWODNIKIEM I PASTERZEM był Nasz opiekun ks. JAN OŻÓG.

Celem dnia skupienia było osobiste wyciszenie , modlitewne skupienie i wysłuchanie nauk kapłana. Pod przewodnictwem ks. Jana przeżyliśmy Mszę Św., podczas której mogliśmy przyjąć Pana Jezusa. Był też czas na przebywanie sam na sam z Bogiem podczas cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu i oddawanie Najwyższemu przyszłości Naszej Wspólnoty .Powierzyliśmy Duchowi Św. nasze wątpliwości aby otrzymać pewność wiary , bo z Nim nie ma rzeczy niemożliwych. A Jezus dotykał naszych serc i wylewał zdroje Łask . W trakcie Adoracji wspólnie odmówiliśmy Różaniec Święty.

Potem czekał na nas wspólny obiad . Był także czas na relaks przy kawie i cieście.

W Godzinie Miłosierdzia wspólnie odmówiliśmy Koronkę . na świeżym powietrzu w ogrodzie pełnym darów natury jesieni.

Ponownie zgromadziliśmy Się i wysłuchaliśmy konferencji Księdza o modlitwie z Pismem Świętym , o darach Duch Św., aby potem uwielbiać Boga w modlitwach i pieśniach pełnych dziękczynienia i uwielbienia.

Ubogaceni Słowem Bożym , Światłem Ducha Św., i wzrostem duchowym wróciliśmy do Lubina , by podjąć się codziennych obowiązków z nowymi siłami i optymizmem.

CHWAŁA PANU ZA DAR WSPÓLNOTY.