Odnowa w Duchu Świętym

Spotkania Odnowy w Duchu Świętym, odbywają się w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkania trwają do godz. 20.00
Prowadząca spotkania: p. Beata Malec.
Opiekun: ks. Jan Ożóg.

Zapraszamy również do udziału we Mszy Świętej na godzinę 18.00, która przygotowuje Odnowa w każdy wtorek.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
„PRZYMIERZE”

I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia. Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego w owych dniach. (Jl 3, 1-2)

Wspólnota ma charakter otwarty – można włączyć się w dowolnym momencie i na czas wybrany przez siebie, choć oczywiście wskazane jest systematyczne uczestnictwo w spotkaniach, aby wzrastać w Wierze, Nadziei i Miłości. Brak ograniczeń wiekowych. Z radością powitamy każdego, kto pragnie pogłębić swą relację z Bogiem i doświadczyć wspólnoty podobnych sobie ludzi poszukujących Pana.

Spotkania wspólnoty odbywają się we WTORKI- po wspólnej Eucharystii o godz. 18.00 w Kaplicy Adoracji Kościoła pw. MB Częstochowskiej w Lubinie.  

ZAPRASZAMY, zwłaszcza ludzi młodych!

Wspólnota powstała w nurcie charyzmatycznego ruchu katolickiej odnowy wiary otwartego na nowy powiew Ducha Świętego we współczesnym świecie. Naszym celem jest odczytywanie co mówi Duch do Kościoła i radosne odpowiadanie na to wezwanie w życiu prywatnym i wspólnotowym.

Informacje:

Na przełomie 2019 i 2020 r. miało miejsce Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, które ma na celu przypomnieć ludziom o miłości Boga, o grzechu, o zbawieniu i zachęcić do przyjęcia Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Wspólna modlitwa, katecheza, codzienne rozważanie fragmentów Biblii i dzielenie się swoimi przemyśleniami w małej grupce prowadzonej przez animatora jest przygotowaniem do modlitwy o świadome przyjęcie darów Ducha Świętego. Dla większości uczestników jest to znaczące przeżycie i rozpoczęcie nowej drogi życia z Bogiem. Jest to naturalny sposób włączenia się w lokalną wspólnotę. Zapraszamy!

Życie grupy:

Pożegnanie ks. Jana

Zgromadziliśmy się, aby pożegnać naszego KSIEDZA JANA. Jego śmierć napełniła bólem jego rodzinę, parafię, wspólnotę i wielu z nas.

Trudno w kilku zdaniach podziękować naszemu KAPŁANOWI. Wszyscy, którzy znali Księdza Jana wiedzą jakim był: prawdziwy, sumienny, pomocny, zawsze miły i sympatyczny, otwarty na dialog i rozmowę. Dla nas – był mądrym, cierpliwym, wyrozumiałym OPIEKUNEM. Jesteśmy wdzięczni za każdą wspólną chwilę, za słowa, kazania. 

Jesteśmy wdzięczni za wielką służbę Bogu i ludziom. Wielu z nas nie zdążyło powiedzieć dziękuję. Nie zdążyliśmy się pożegnać.

Księże Janie, odszedłeś cicho, że ani uwierzyć, ani się pogodzić…, ale chcemy, wdzięczni, podążać drogą wyznaczoną przez Księdza, pomnażać Księdza dorobek, dbać o to co Ksiądz nam pozostawił…
   
      Bóg zapłać za wszystko…Dziękujemy…Czuwaj nad nami….Do zobaczenia Księże Janie….Z Panem Bogiem….

Dzień Skupienia w Twardogórze

Dnia 04.09.2021r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przeżywała jednodniowe rekolekcje wraz z dniem skupienia, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze pod przewodnictwem salezjanina ks. Marcina Nesterowicza.

Tematem tego dnia skupienia było ”Słowo Boże, a moje życie” oraz „ Odnowa dar dany i zadany”.

Wstępem rekolekcji było zawiązanie Wspólnoty, po czym ks. Marcin opowiedział historię Bazyliki oraz losy figury M.B. Wspomożycielki Wiernych w czasie II Wojny Światowej.

Całość dopełniła projekcja filmu, który doglądnęliśmy wysłuchawszy całej historii związanej z cudownym ocaleniem figury.

Na dalszy program złożyła się Uroczysta Msza Święta prowadzona przez ks. Marcina i naszego opiekuna ks. Jana wraz z konferencją wygłoszoną przez ks. Marcina.

Po Mszy Świętej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z ks. Marcinem, po których wrócił do swoich parafialnych obowiązków.

Potem czekał na nas wspólny obiad, przerwa na kawę i ciasto na  którą złożyła się pełna serdeczności atmosfera całej Wspólnoty. Wspaniale przygotowana Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji ukierunkowała nas i otworzyła na słuchanie Pana Boga. Po czym w godzinie Miłosierdzia odmówiliśmy wraz z mieszkańcami Twardogóry Koronkę w której podziękowaliśmy Panu za Dar jedności i osobiste spotkanie z Jezusem.

                Ubogaceni treściami i przeżyciami tego dnia, wdzięczni Panu Bogu i organizatorom spotkania, będziemy starali się słuchać Boga w naszej codzienności i dzielić się Nim z innymi.

Chwała Panu na dar Wspólnoty!

” Spotkanie w dniu 24 czerwca 2021r.”

    Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie wspólnoty rozpoczęliśmy Eucharystią, a następnie – było spotkanie Imieninowe Ks. Jana Ożóga(naszego opiekuna). Podziękowaliśmy Ks. Janowi za Jego obecność z nami przez cały rok, za wspólną modlitwę i prowadzenie duchowe naszej grupy. Jeszcze raz życzymy Ks. Janie  Błogosławieństwa Bożego oraz wielu Łask Bożych, Darów Ducha Świętego i Opieki Matki Bożej.
      Wznowienie spotkań we wrześniu. Serdecznie zapraszamy Wszystkich chętnych i życzymy miłych i spokojnych wakacji spędzonych w Duchu Świętym. Amen.

Wybory lidera Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym ” Przymierze”

Wieczorne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w czwartek 27 maja 2021r. miało szczególny charakter. Podczas tego spotkania miały miejsce wybory lidera grupy. Wspólnota wyłoniła dwóch kandydatów na nowego lidera – Siostrę Bogusławę Zielińską oraz Siostrę Beatę Malec.

NAD CAŁOŚCIĄ PRZEBIEGU GŁOSOWANIA CZUWAŁ PASTERZ WSPÓLNOTY Ks. JAN OŻÓG.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą uwielbienia oraz dziękczynienia. Wspólnota modliła się także o siły, moc i mądrość na czas wyborów.

Potem nadszedł moment gdy przystąpiliśmy do głosowania. Uprawnionych do głosowania było 17 członków. Po zebraniu wypełnionych kart do głosowania rozpoczęło się liczenie głosów.
W pierwszej turze obie kandydatki otrzymały: Siostra Bogusława Zielińska – 4 głosy, Siostra Beata Malec – 13 głosów. Wybrana została Siostra Beata Malec, która przez najbliższy rok pełnić będzie funkcję lidera naszej Odnowy. Kolejnym ważnym momentem spotkania była modlitwa wstawiennicza wszystkich obecnych nad nowym liderem.
Gratulujemy i prosimy o Łaski na drodze nowej posługi.

Nasza wspólnota spotyka się w czwartki po Mszy Św. wieczornej. Tym razem 11.02.2021r. W „Tłusty Czwartek” był czas na degustację pączków i dzielenie się życiem.
Bracie i siostro, jeżeli pragniesz poznawać Jezusa, uwielbiać Go, to zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18:45 do salki rycerskiej nad zakrystią. Zaczynamy wspólną Eucharystią o godz. 18:00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Dnia 25.06.2020r. nasza Grupa Odnowy w Duchu Św. zakończyła spotkania formacyjne na okres wakacji. Spotkanie pożegnalne odbyło się w salce parafialnej, gdzie jednocześnie obchodziliśmy imieniny naszych Kapłanów- Solenizantów Ks. Janów. W tej miłej atmosferze w której zaszczycił nas także Ks. Marek. Czas nam upłynął przy słodkościach, kawie i akompaniamencie gitary na której przygrywał nasz brat Zbyszek.

Z utęsknieniem czekamy na wznowienie spotkań we wrześniu. Na które, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.Miłych wakacji spędzonych z Panem Bogiem. Amen.

W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 11.06.2020 r. NASZA GRUPA PROWADZIŁA W KOŚCIELE ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU… W TYM PIĘKNYM CZASIE WIELBILIŚMY PANA PROWADZENI PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO. To był czas budowania więzi z Bogiem.

To narzędzie pracy nad naszym wzrostem duchowym, adorować bowiem- znaczy nasłuchiwać Jego głosu, dostrajać się do woli Bożej i nią żyć.

Kochani. Jeśli naprawdę chcecie wzrastać w miłości, powróćcie do Eucharystii, powróćcie do Adoracji eucharystycznej. Trzeba nam tkać życic wokół Eucharystii, utkwić wzrok w Nim który jest Światłem!

Dnia 23.01.2020 r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św. spotkała się przy wspólnym stole, aby jeszcze raz zatrzymać się przy tajemnicy Narodzenia Syna Bożego w betlejemskiej szopce. Na samym początku spotkania odczytano fragment Pisma Świętego, a ksiądz Jan Ożóg przypomniał zgromadzonym o tajemnicy czasu w kontekście narodzin Mesjasza. Następnie, wszyscy obecni podzielili się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. W tym dniu także uczciliśmy Roczek Anulki-córeczki Kasi oraz imieniny Mariusza.

W SOBOTĘ 26 PAŹDZIERNIKA 2019 r., ODNOWA W DUCHU ŚW. ’’PRZYMIERZE’’ ,przeżywała wspólnotowy ‘’DZIEŃ SKUPIENIA’’ w parafii WROCISŁAWICE filia BUKÓWEK. Zarówno otoczenie oraz Kościół pw. Św. Jerzego , sprzyjały wyciszeniu i modlitwie.

PRZEWODNIKIEM I PASTERZEM był Nasz opiekun ks. JAN OŻÓG.

Celem dnia skupienia było osobiste wyciszenie , modlitewne skupienie i wysłuchanie nauk kapłana. Pod przewodnictwem ks. Jana przeżyliśmy Mszę Św., podczas której mogliśmy przyjąć Pana Jezusa. Był też czas na przebywanie sam na sam z Bogiem podczas cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu i oddawanie Najwyższemu przyszłości Naszej Wspólnoty .Powierzyliśmy Duchowi Św. nasze wątpliwości aby otrzymać pewność wiary , bo z Nim nie ma rzeczy niemożliwych. A Jezus dotykał naszych serc i wylewał zdroje Łask . W trakcie Adoracji wspólnie odmówiliśmy Różaniec Święty.

Potem czekał na nas wspólny obiad . Był także czas na relaks przy kawie i cieście.

W Godzinie Miłosierdzia wspólnie odmówiliśmy Koronkę . na świeżym powietrzu w ogrodzie pełnym darów natury jesieni.

Ponownie zgromadziliśmy Się i wysłuchaliśmy konferencji Księdza o modlitwie z Pismem Świętym , o darach Duch Św., aby potem uwielbiać Boga w modlitwach i pieśniach pełnych dziękczynienia i uwielbienia.

Ubogaceni Słowem Bożym , Światłem Ducha Św., i wzrostem duchowym wróciliśmy do Lubina , by podjąć się codziennych obowiązków z nowymi siłami i optymizmem.

CHWAŁA PANU ZA DAR WSPÓLNOTY.