Modlitwa za zmarłych

Miesiąc listopad jest czasem szczególnej pamięci modlitewnej o naszych bliskich zmarłych.

Możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za zmarłych. Należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić cmentarz, kaplicę publiczną lub kościół; przyjąć Komunię św.; odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga i pomodlić się w intencjach papieża (np. Zdrowaś Maryjo). W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii,  odpust za zmarłych, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na INNE OSIEM DNI LISTOPADA. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.  Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić te warunki, których aktualnie spełnić nie mogą.

Modlitwa za zmarłych z wypominkami w listopadzie o godz. 17.15, przy czym wypominki z poszczególnych ulic będą przyporządkowane następującym dniom tygodnia:

poniedziałekul. Mickiewicza  
wtorekulice: Grodzka, Reja, Tysiąclecia, Księcia Ludwika I, Sienkiewicza, Bema
środaul. Skłodowskiej
czwartekulice: Kopernika, Drzymały, Broniewskiego, Bankowa, Traugutta, Armii Krajowej,  Łukasiewicza
piątekulice: Słoneczna, Kołłątaja, Kazimierza Wielkiego, Łokietka, 1-go Maja, Rynek
sobotaulice: Al. Niepodległości, Krasickiego, Śląska, Willowa, Kościuszki, Spacerowa
niedzielaulice: Żwirki i Wigury, Spółdzielcza, Szkolna, Cedyńska, Staszica, Deyny oraz wypominki bez oznaczenia ulicy.

Rozpoczniemy tę modlitwę 2 listopada, czyli od  tzw. Dnia Zadusznego, ale tego dnia będziemy modlić się za wszystkich polecanych wypominkach bez ich odczytywania. Można jeszcze zabierać karteczki na WYPOMINKI i składać je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisanie imion oraz podanie nazwy ulicy.